مخازن و منابع

بخارسازه خراسان

مخازن و منابع شامل منبع انبساط-سختی گیر-منابع کویلی-فیلتر شنی-دی اریتور می باشد.

 

منبع انبساط

یکی از اجزاء سیستم های گرمایشی می باشد که نسبت به نوع باز آن باعث کاهش لوله کشی مورد نیاز سیستم گرمایش می گردد. فشار کار منبع انبساط بسته با فشار دیگ در موتورخانه برابر است. لذا بایستی در مرحله طراحی محصول این نکته لحاظ گردد.

این محصول طبق سفارش مشتری و بر مبنای نیازهای مطرح شده، طراحی و ساخته می گردد. در مراحل مختلف طراحی و تولید محصولات شرکت بخارسازه، حضور کارشناسان مجرب باعث حصول اطمینان از کیفیت محصول نهایی می گردد.

سختی گیر

 یکی از عوامل اصلی تشکیل رسوب در داخل دیگ ها، مبدل های حرارتی و سایر تجهیزات، بالا بودن سختی آب سیستم است.جهت دستیابی به راندمان بالاتر و استفاده بهینه از سرمایه گذاری های انجام شده، مقابله با مسئله رسوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

متداولترین روش مقابله و حذف سختی آب استفاده از دستگاه های سختی گیر رزیتی می باشد.

منبع کویلی

 متداولترین و بهینه ترین روش برای تولید آبگرم بهداشتی مصرفی و ذخیره آن، استفاده از منابع کویل دار می باشد.

فیلترشنی

در صورتی که آب مصرفی از منابع روباز تامین شود، احتمال افزوده شدن هر نوع آلودگی خارجی و ذرات به داخل آب وجود دارد.

همچنین آب برگشتی از استخرهای شنا حاوی ذراتی است که باید از آب حذف شود. لذا قبل از هر چیزی آب بایستی از صافی یا فیلتر عبور داده شود.یکی از متداول ترین فیلترها، فیلترشنی می باشد که با استفاده از لایه های دانه بندی شده سلیس آب را تصفیه می کند.

دی اریتور

یکی از عوامل بروز خوردگی در داخل دیگ های بخار و سیستم لوله کشی، وجود گازهای خورنده محلول در آب دیگ می باشد. به منظور کاهش آثار مخرب خوردگی و محافظت سیستم، از دستگاهی به نام هوازدا یا دی اریتور استفاده می شود.

هدف اصلی کاربرد دی اریتور مدل LNG  بخارسازه، جداسازی ازهای غیرقابل تقطیر (اکسیژن و دی اکسیدکربن آزاد) از آب تغذیه دیگ بخار و برگشت کندانس می باشد.

دی اریتورهای ساخت بخارسازه، مطابق با نیاز مشتری طراحی و در مراحل مختلف تولید تحت نظارت کارشناسان واحدهای تولید و کنترل کیفیت شرکت قرار می گیرد تا از صحت مراحل تولید این محصول اطمینان حاصل یابد.

جهت اطلاع از قیمت محصولات و یا مشاوره با واحد فروش با شماره 38450864-051 و 38459383-051 تماس حاصل فرمایید